Yardım

YARDIM

FİYAT POLİTİKASI

2D ve 3D strafor için bir fiyat listeniz varmı?           

2D ve 3D Straforların her ikisi içinde bir fiyat listemiz yoktur. Fakat bir fiyat politikamız elbette bulunmaktadır.

Fiyat politikanız nasıldır?

Strafor ürün imalatında ölçü ve kalınlık sınırı yoktur. Tamamen istek ve tercih doğrultusunda yüzlerce çeşit ölçü ve kalınlıkta strafor ürün imal edile bilir. İmalatta bu kadar çeşitli ölçü olunca bir fiyat listesi oluşturmakta mümkün olmamaktadır. Strafora’nın iş kalitesi piyasa tarafından bilinmektedir. İş ve hizmeti kalitesi ile birlikte piyasa şartları da göz önünde bulundurularak bir fiyat politikası oluşturduk. Bugün 60TLye imalatını yaptırdığınız bir ürünü, bir yıl sonra yine  60 TLye yaptıra bilirsiniz. Oldukça doğru ve orantılı bir fiyat politikamız vardır.

Strafor için fiyatı nasıl alabilirim?

 Ürünlerinizin vektörel (Çizgisel ) halini, yada bir görselini. Ölçü, Renk, Adet belirterek e-mail olarak  info@strafora.com.tr adresimize gönderiniz. Profesyonel ekibimiz ürünü bütün detayları ile inceledikten sonra maximum 10 dakikada göndermiş olduğunuz e-mail’e cevaben. Yine bütün detayları ile Ölçü, Renk, Adet teyidi ile birlikte Fiyatı sizlere yazılı olarak göndermiş olacaktır.

Strafor ürün için neden bu kadar detaylı bilgi istiyorsunuz?

Strafor kimyası gereği, geri dönüle bilir bir ürün değildir. Siz siparişinizi verdikten hemen sonra imalat süreci başlar. Eğer bir hata var ise imalata alınmış bir ürün sadece çöp demektir. Yeniden imalata alınması gerekir.  Hata sizden kaynaklanıyor ise bu ürünün maliyetini sizin karşılamanız gerekmektedir. Her iki tarafında zarar görmemesi için işimizi titizlikle takip ederiz. E-mail ile teyid almamızın nedeni söz uçar yazı kalır deyimiyle. E-mail’in bir nevi aramızda sözleşme mahiyeti taşımasıdır.

KARGO İŞLEMLERİ

Nerelere servisiniz var?

Sadece istanbul’un Avrupa yakasına sevisimiz var.

Servisinizi kendinizmi yapıyorsunuz?

Evet servis hizmeti Reklam212’nin kendi aracı ile yapılmaktadır.Servisten herhangi bir ücret talep ediyormusnuz.Hayır servis için hiç kimseden herhangi bir ücret talebimiz yoktur. Bizimle çalışmanız yeterlidir.

Siparişim nezaman elime ulaşır?

Bildiğiniz gibi Ürünlerimiz hazır ürünler değildir. Sipariş üzerine imal edildiği ve bir imalat süreci olduğu  için. Aynı gün içerisinde servise yetişmesi mümkün değildir.2D ürünler  2 iş günü içerisinde 3D ürünler müşterimiz ile yapılan anlaşma doğrultusunda belirlenen tarihte servise veya  kargoya verilir.  Gün içinde sabah 10:00 da çıkan servisimiz  sadece İstanbul’un Avrupa yakasına dağıtım yaptığı için en geç 15:00 gibi siparişleriniz elinizde olur. Kargoya verilen ürünlerde Türkiye genelinde 2 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

İstanbul dışına servisiniz varmı ?

Servisimiz yoktur ama MNG kargo anlaşmalıyız Türkiye’nin her köşesine gönderi yapıyoruz.

Kargo ücreti nektardır?

Ürünün ebadına göre kargo fiyatları değişiklik göstermektedir. Ürün siparişinde fiyat çalışmasını yaparız bizimle İletişim irtibata geçiniz.

.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kredi Kartıyla Ödeme

Tek çekim alışverişlerde (Taksit istemeyen) müşterilerimiz tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirler.

Havale ve EFT ile Ödeme

Ödemenizi İnternetten, Bankalardan veya ATM’lerden yapabilirsiniz.

Havale/EFT hesap bilgilerimiz

Hesap sahibi : Reklam212 İnş San. Tic. Ltd. Şti

Türkiye İş Bankası  -  (1263) Sanayi Yenibosna Şubesi

Hesap No:    71331    IBAN: TR79 0006 4000 0011 2630 0713 31

Nakit ödeme

Ödemenizi iş yerimizden ürünlerinizi teslim alırken elden nakit olarak makbuz karşılığı yapa bilirisiniz.

Çek karşılığı ödeme

Yapılan anlaşma doğrultusunda Maximum 90 gün vadeli çek karşılığı ödemenizi  yapa bilirsiniz.

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Web sitemize girmek ya da sitemizi kullanmak aşağıdaki koşulları kabul etmeniz anlamına gelir. Web sitemizdeki bilgi, veri ve programların izinsiz  kullanılması yasaktır . Strafora, Türk Patent Enstitüsi tarafından Strafora adıyla tescillenmiştir. Markamızın isim, logo, web sitemizin tasarımı, içeriğindeki  resim,  teknik veriler, kodlar, bilgisayar yazılımları, iş tekniği dahil tüm bilgi ve belgelerin  fikri ve  mülkiyet hakları Strafora aittir, ve yasal koruma altındadır. Bu bilgi ve belgeler  değiştirilemez, kopyalanamaz,  çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Bu durumlar hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir Strafora, adli ve  idari her türlü dava hakkına sahiptir. 

2D STRAFOR KESİM HAKKINDA

2D strafor kesim nedir?

2D Strafor kesim 2cm ve üstü et kalınlığında olan kabartma görünümlü köşeleri keskin bir strafor çalışma şeklidir.

2D strafor kesim çeşitleri nelerdir?

Standart strafor kutu harf, Kalın(Hacimli) strafor harf, Ledli strafor kesim, Simli strafor tabela, Varak köpük harf, Degradeli strafor logo, Strafor üstü Pleksi köpük tabela, Strafor harfler üstü dijital baskı, Özel günler strafor kesme 2D strafor çeşitleri bulunmaktadır.

2D Strafor kesimde kullanılan straforun özellikleri nelerdir?

Strafora’nın kullandığı strafor 30dns yoğunluğunda ve bu iş için seçilmiş özel ve temiz bir strafordur. Neden Özel : Aksi taktirde kesim sırasında makinalarımızın hata yapmasına neden olmaktadır. Buda straforun istenilen hassasiyette ve düzgünlükte çıkmasına engeldir. Ve bir o kadarda fire vermesine neden olur.

2D strafor kesim nasıl yapılır?

Blok halindeki straforun önce kalınlığını belirlenir Telli kesim sistemi ile çalışan makinalarımızda (2 ile 100cm) arası dilim halinde kesilir. Dilim makinaya dik bir şekilde yerleştirilir. İstenilen çalışmanın grafik tasarımları hazırlandıktan sonra Kesim işlemi başlar. Kesim Bittikten sonra Çalışmalar dilim içinden alınır ve ince el işçiliğinden sonra istenilen renklerde boyama ve simleme işlemi başlar.

2D Strafor kesimin boyama işlemi nasıl yapılır?

Boyamada kullanılan malzemenin seçimide çok önemlidir. Özenle seçilmiş straforun Kesim işleminden sonra. İnce el işçiliği yapılır. Uygun su bazlı boya ile 2D Straforlar boyanır ve kurumaya bırakılır.

2D Strafor kesimin simleme işlemi nasıl yapılır?

Kesim işlemi bitmiş straforun, İnce el işçiliğinden sonra. Straforanın belirlediği özel karışımlı su bazlı yapıştırıcı, harflere sürülür. Altın, Gümüş, Siyah, Beyaz, Kırmızı, Turuncu, Mavi olmak üzere toplam 7 renk simimiz mevcuttur. Bu simlerle 2D straforlarımızı istenilen renklerde simler ve kurumaya bırakılırız.

2D Strafor kesimin paketleme işlemi nasıl yapılır?

Şablonun içine kurumuş 2D Straforlar yerleştirilir. Daha sonra uygun bir malzeme ile paketleme işlemine yapılır. Ürün artık uygulanacak hale gelmiş. ve yola çıkmaya hazırdır. Her gün sabah 10:00 da çıkan servisimiz ile adresinizi teslim edilir.

2D Strafor kesim neden şablonla verilmeli?

Strafora olarak yaptığımız tüm işleri ister bir ister 100 adet olsun şablonlu bir şekilde teslim etmekteyiz. Şablon ebadımız h90, Uzunluk sınırsızdır. Neden şablon : Şablon sayesinde paketlemede bir noktanın bile eksikliği fark edile bilir. Strafor hassas bir malzemedir. Nakliye sırasında ve uygulanacağı ana kadar darbe alarak hasar göre bilir. Şablon strafor çalışmayı koruma görevi sağlar. Uygulama sırasında Şablonsuz yapılan uygulamalarda çalışma yamuk yumuk bir şekilde monte edilir. Oysa şablon sayesinde orijinal hali asla bozulmadan çok hızlı, kolay ve düzgün bir şekilde uygulamak mümkündür.

2D Strafor kesim neyle yapıştırılır?

Strafora olarak Bizim önerimiz Sıcak silikon, veya Hızlı yapıştırıcı ile uygulamanızdır diğer malzemeler straforun gözenekli olması nedeni ile düşmesine neden olabilir. 

2D Strafor kesim nasıl uygulanır?

Bunun için size lazım olan sadece metre, kalem, Sıcak mum tabancası ve fişeğidir. Biz Strafora olarak 10cm kalınlık altı ve h90cm altındaki ölçüler için şablon veriyoruz. Şablonun içindeki strafor çalışmaları çıkartır, şablonu boş bir şekilde çalışmanın uygulanacağı alana dayayarak bir kişi tutar. Yada Şablonun altına boydan boya bir mastar tutarak şablonu sabitleştirmek işin uygulamasını dahada kolaylaştırmış olur. Harflere tek tek sıcak silikon sürülerek kendi yerlerine konur, tamamı yerleştirildikten sonra şablon geri alınır. Şablonlu uygulama hatayı sıfıra indirmiş olur. Uygulama sırasında straforun yumuşak malzeme olması sebebi ile parmakların uçları ile değil el içi ile bastırmak lazım aksi taktirde parmak izler bastırmadan dolayı straforun üstünde çıkmış olacaktır. Aynı şeklide ellerin temizliğinede dikkat etmekte fayda var mümkün olduğunca az kirletmeye çalışın. 10cm kalınlık ve 90cm yüksekliği üstü ölçüler içinde kağıt üzerinde ara ölçüleri yazılmış bir şablon veriyoruz.

2D Strafor kesimin temizlik ve bakım işlemi nasıl yapılır?

2D Straforun temizlenme şekli Kullanılan boyanın özelliğine görede değişmektedir. Yinede Strafora olarak bizim önerimiz kirletmemeye ve dokunmamaya özen göstermenizdir. Tozlanmalara karşı toz fırçası ile yada üfleme sistemi ile temizleye bilirsiniz. Bu durumda Yıllarca ilk günkü gibi kalabilir. Strafora’nin yapmış olduğu ürünleri eğerki toz fırçası ve üfleme sistemi ile temizleyemezseniz. hafif nemli bir bez ile bastırmadan silebilirsiniz. (çok sık olmamak şartı ile) Aki taktirde Straforun yumuşak bir malzeme olması sebebi ile kalıcı izler oluşacaktır.

Strafor reklam sektörüne nasıl girmiştir?

‘’Strafor‘’un strafora ile birlikte reklam sektöründe tanınması ile firmalar logolarını ‘’ Strafor Logo‘’olarak tercih etmeye başladılar. Bir gün  ‘’ Strafor ‘’ un bir reklam aracı olarak kullanılacağı hiç kimsenin aklına gelmezdi, ama artık bu ürün ‘’ Strafor Reklam‘’olarakta biliniyor. ‘’ Strafor harf kesim ‘’in reklam sektöründe bu kadar öne çıkma nedenlerinden biride telli ‘’strafor‘’kesim makinalarında pürüzsüz ve çok düzgün bir şekilde imal edilmesidir.‘’Strafor Harfler‘’kesim sırasında o kadar düzgün çıkıyorki bu hali ile sadece boyanır aynı kalıp içine tekrar yerleştirile bilir ve hatta bu kalıp uygulamada şablon olarakta kullanıla bilir.’’Harf kesim‘’ler tek kalıp içine yerleştirilir altına ve üstüne 1cm kalınlığında strafor paneller konularak kargolanır ve son kullanıcıya tek parça halinde zarar görmeden ulaştırılır.‘’Harf kesimin straforadaki standart kalınlığı 4cm dir fakat talep doğrultusunda bu kalınlığın bir sınırı yoktur.‘’Strafor harf kesim fiyat‘’landırılması her firma tarafından farkılı şekilde yapılır ancak en uygun hesaplama şekli harflerin yüksekliği baz alınarak yapılan hesaplamadır. Bu hesaplamada küçük harfin m2 fiyatı harf büyüdükçe düşer harf küçüldükçe fiyat yükselir.

Strafor kesim makinasının straforu kesme şekli nasıldır?

‘’Strafor‘’diğer adıyla köpük olarakta bilinir ve ‘’strafor harfler‘’köpük harfler ‘’olarakda anıla bilmektedir.‘’Köpük harf kesim‘’Telli ‘’ strafor‘’kesim makinasında köpüğün yanarak kesildiği sanılır, aslında köpüğün içindeki hava kabarcıkları tel yaklaştıkça ısı ile patlatarak ilerlemektedir.Bu nedenle‘’strafor köpük harf ‘’kesim makinaları kaplumbağa hızı ile çok yavaş ilerler.‘’Köpük kesim‘’ makinaları teknolojik olarak gelişmesine rağmen daha hızlı bir kesim makinası maalesef geliştirilememiştir. Bu nedenle bir makinanın günlük‘’Köpük Kesme‘’sayısı maximum 10 adet logodan ibrettir.‘’Köpük strafor‘’ayrıca kalıp olarakta kullanılmaktadır. Telli ‘’Strafor Köpük   makinalarında milimetrik ürün çıkarmak oldukça güç bir durumdur. Bu ürünü keserken patlatarak ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Kesimi yapılacak ürün 2mm kadar büyük olarak imalata alınmalıdır.‘’Köpük Logo‘’kesimi sırasında 2mm bir önemi yoktur bu ölçü üründe herhangi bir hataya sebebiyet vermez. Bu durum telli strafor kesim makinasının’’Köpük Tabela‘’da fazlası ile tercih edilesine etkendir.  Strafora sektöründe ilk olması sebebi ile‘’Köpük fiyatları‘’konusunda oldukça hesaplı ve kaliteli hizmet vermektedir.‘’Köpük Harf Fiyatları‘’kimi firmalar tarafından sabit m2 olarak fiyatlandırılmaktadır bu büyük hatadır. 1m2 içine 1000 adet (a) harfide sığdırıla bilir, sadece 1 adet (a) harfide sığdırıla bilir. Bu durumda‘’köpük strafor fiyatları‘’m2 bazda iki ürün içinde nasıl aynı olabilir. Strafora olarak bizim, harf yükseklikleri baz alınarak strafor imalatında çok daha orantılı bir hesaplama sistemimiz mevcuttur‘’strafor köpük fiyatları‘’için bize yaptırmak istediğiniz ürünü e-mail olarak atmanız yeterlidir 10dk fiyat size e-mail olarak atılacaktır.

Halk dilinde straforun isimler  nedir? Straforun fiyatını belirleyen unsurlar nelerdir?

Strafor halk dilinde strofor, strapor, starafor, sıtrafor gibi isimlerde bilinmektedir. Strafor aslında inşaat, izolasyon  ve ambalaj sektöründe yoğun olarak kullanılsada, teknolojinin gelişmesi ile farklı sektörlerde straforu kullanılmaya başladı. Strafor fiyatlarının diğer ham maddelere göre  daha uygun olması straforun tabak bardak hatta tabela sektörüne girmesine sebep olmuştur. Strafor fiyat ve maliyet bakımından diğer ham maddelere oranla neredeyse %80 oranda daha ucuz bir malzemedir.  Tabela yapımında strafor fiyatı oldukça uygun çıkmaktadır bu nedenle strafora’dan sonra birçok tabelacı strafordan tabela imalatına başlamıştır. Strafor imalatı yakın zamanada tabela anlamında başlı başına bir sektör olacaktır. Tabela da kullanılan straforun sert strafor olması gerekmektedir. Strafora’nın bu alanda başarısı artık bütün piyasaca bilinmekte ve neredeyse  straforcu denince akla ilk gelen firma Strafora olmuştur.  Strafora’nın strafor satışta yıllık büyüme oranı ortalama  0 dür. Straforun kalitesi içeriğinde ham maddesinin temiz ve kaliteli olasına ve oranına bağlıdır. Bazı strafor firmaları, en ucuz straforu sadece inşaat sektörüne pazarlamak için üretirler. Ucuz strafor tabela ve gıda sektöründe kullanılmamalıdır.  Sert strafor fiyatları tabiki, ucuz denecek dnssi düşük straforlara oranla daha yüksektir.  Straforu ham olarak satan bazı firmalar straforu 3cm strafor, ve 5cm strafor olarak dilimleyerekte inşaat firmalarına satmaktadırlar.

Straforu kesme yöntemi haricinde başka işle şekli varmı?

Straforun yapısını bilmeyenimiz yoktur içi hava  dolu milyonlarca küçük baloncuktan oluşan bir maddedir strafor. Strafor kesim bildiğimiz bıçakla kesim gibi değildir. Strafor kesimi sıcak tel ile ısının strafora yaklaşması ile baloncukların patlaması ile olur. Ayrıca strafor kesme cnc makinaları veya robot kol makinaları ilede olur. Bu halk dilinde cnc strafor olarak bilinir. Cnc strafor kesim strafor blok makinaya yerleştirildikten sonra freze ucu ile üstten yontarak yada keserek ilerler bu telli strafor kesime oranla daha tozlu ve zahmetli bir kesim sistemidir.  Strafor cnc olmak zorundadır çünkü telli strafor kesim sınırlı bir çalışma şeklidir. Telli strafor kesim makinası daha çok strafor yazı kesiminde kullanılmaktadır. Bu sistem strafor kesim fiyatlarının uygun olmasına nedendir.  Strafor yazı fiyatları telli strafor kesim makinasına aynı anda birden fazla ürünün kesime girmesi sebebi ile uygun çıkmaktadır.

3D STRAFOR KESİM HAKKINDA

3D strafor kesim nedir?

Her hangi bir cismin (Ör: Golf topu, Şapka, Portakal) v.b.  Gerçeğinin aynısını normal ebadından kat kat büyük olarak strafordan o ürünün yapılma işlemidir. 

3D strafor kesim nerede kullanılır?

3D Strafor ürünler, her ne kadar kaplanıp sağlamlaştırılmış olsada. Mermer, alçı, çamur v.b. malzemelerden imal edilmiş 3D ürünler kadar sağlam olması mümkün değil. 3D strafor, daha dayanıksız olması ve Uygun fiyatı ile süreleri kısa olan Fuar sektöründe, İç mekanlarda, mağaza vitrinlerinde, alışveriş merkezlerinde kullanılmasının yanında, Reklam amaçlı dış mekanlardada kısa süreli olarak kullanılmaktadır.

3D strafor kesimde kullanılan straforun özellikleri nelerdir?

2D strafor kesimlerde yoğunluğun yüksek olması o işin kalitesini arttırır. Fakat 3D strafor kesimlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Yoğunluk ne olursa olsun 3D straforda imalatı yapılan ürünün üzeri kaplanır, bu işlem straforun kalitesini bir örtü gibi çevreler. Straforun 3D kesimlerdeki görevi doluluk ve şeklin verilmesi sağlamak. Bir nevi iç kısımda kalıp görevi görür. 10dns den 30 dns’ye kadar strafor çeşitlerinin tamamını kullana bilirsiniz. Yüksek yoğunluktaki straforu kullanmanız gereksiz israf olur. İstisnai durumlarda, yani kaplama gerektirmeyen 3D kesimlerde yüksek yoğunlukta strafor kullanmanız avantaj olur

3D strafor kesim ile 2D strafor kesimde kullanılan straforlar arasında fark varmı?

Strafora olarak biz işin kalitesini arttırmak için 2D’de ürünlerde 30dns. Kaplama gerektirdiği için, 3D ürünlerde, İşin maliyetini düşürmek açısından 20dns’ye kadar kullanıla bilir diyoruz.

3D strafor kesim imalatında ne tür malzemeler kullanılır?

Ürünün türü ve imalat şekli, malzemelerde değişiklik gösterir. İmalattan montaja kadar ana ve yardımcı malzemelerin geneli şunlardır. Strafor, Kumaş, File, Yapıştırıcı, Silikon, Alçı,  Boya çeşitleri v.b.

3D strafor kesim işlemi nasıl yapılır?

İki çeşit strafor kesim makinası vardır. Robot kol strafor kesim makinası. Telli strafor kesim makinası. Bu makinaların straforu kesim sistemi birbirinden tamamen farklıdır.Telli strafor kesim makinasında. Blok halindeki strafor, makinanın üstüne uygun konumda yerleştirilir. İstenilen çalışmanın grafik tasarımları çizgisel olarak hazırlandıktan sonra Kesim işlemi başlar. Kesim yapıldıkça blok halindeki strafor, makinanın döner tablası var ise kendi çevirir, yok ise manuel olarak elle çevirme sistemi ile kesim işlemi bitene kadar devam edilir. Telli strafor kesim makinasında döner tabla olsun yada olmasın fark etmiyor. Kesim tamamlandıktan sonra illaki traşlamaya ihtiyaç olacaktır.Robot kol strafor kesim makinasında, blok halindeki strafor makinanın kesim ekseni alanına yerleştirilir. İstenilen çalışmanın grafik tasarımı 3D olarak hazırlanır. Kesim işlemi baslar. Kesim sırasında herhangi bir döner tablaya yada elle çevirmeye gerek yoktur. Robot kol kendi özelliği gereği blok halindeki straforun her tarafına nüfuz edebilir. Bir heykel traş gibi kafasındaki matkap ucuyla  Blok halindeki straforu hiç hareket ettirmeden ürünün kesim işlemini eksiksiz olarak yapar ve bitirir. Robot kol strafor kesim makinasında traşlamaya ihtiyaç yoktur fakat ince el işçiliğine ihtiyaç olacaktır.

3D starfor kesimin traşlama işlemi nasıl yapılır?

Telli strafor kesim makinasından çıkan 3D ürününün traşlanmaya ihtiyacı vardır. Ürünün kendi şekline göre kullanılan makinaların şeklide değişiklik gösterir. Bunlar genellikle elde kullanılan makinalardır. Telli el makinası, Matkap, Çeşitli matkap uçları, Zımpara çeşitleri, Testere, Tüp, Ütü v.b. malzemeler il strafor kesim makinasından çıkan ürün, heykel taraş gibi yontulur şekillendirilir ince işçiliği bitirilir ve kaplama işlemine geçilir.

3D strafor kesimin kaplama işlemi nasıl yapılır?

Strafor kimyası gereği gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu yapı 3D ürünlerin yüzeyinde kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Strafora olarak biz bu kötü görüntüyü yok etmek, daha sağlam ve şık bir görüntü elde etmek için 3D ürünün türüne ve özelliklerine göre kendi belirlediğimiz kumaş, alçı, köpük, macun v.b. malzemeler ile Önce macun yada alçı ile pürüzleri gideriyoruz, son kumaş kaplayarak ürünü iyice sağlamlaştırmış oluyoruz. Tekrar macun yada alçı ile pürüzsüz bir görüntü elde ediyoruz, daha sonra boyama işlemine geçiyoruz.

3D strafor kesimin boyama işlemi nasıl yapılır?

Kaplama işleminden sonra boyamaya geçilmektedir. Boyamada kullanılan malzemenin seçimi çok önemlidir. Ürünün türüne göre, Oto, Plastik, Silikonlu v.b. bütün boyaları 3D ürünlerde kullanabilirsiniz. En uygun boya ile 3D ürünler boyanır ve kurumaya bırakılır.

3D strafor kesimin paketleme işlemi nasıl yapılır?

3D ürün paketlemesinde, balonlu paketleme malzemelerini kullana bilirsiniz. Bu malzemelerin özelliğini paketlenecek 3D ürünün hacmi ve türü belirler. Balonlu paketleme malzemesi balon büyüklükleri ile bir birinden ayrılır. Balon büyüklükleri ne kadar büyük ise kullanılacağı ürününden o kadar büyük ve hacimli olması lazım. Kullanılacak malzemeye siz karar vereceksiniz. Strafora olarak En uygun malzeme ile paketleme işlemini yapar. Ürün artık uygulanacak hale gelmiş. ve yola çıkmaya hazırdır.

3D strafor kesimin nakliye işlemi nasıl yapılır?

Paketleme şekli yada sağlamlığı ne olursa olsun, yükleme ve indirmede çok dikkatli olmalısınız. Nakliye, ürün cinsi ayırt etmeksizin zaten özenle taşınır. Bu durumun sağlamlık yada dayanıklılıkla bir ilgisi yoktur. Araca yüklenen 3D ürünün sağı, solu iyice beslenilmeli korumaya alınmalıdır. Strafora’nın kendi servisi, her gün sabah 10:00 da çıkmakta ve İstanbul’un Avrupa yakasına ürünleriniz adresinize teslim edilmektedir. Strafora MNG Kargo ile anlaşmalı olup 2 iş günü içerisinde Türkiye’nin her köşesine ürünlerinizi adresinize teslim eder.

3D strafor kesimin temizlik ve bakım işlemi nasıl yapılır?

3D straforun temizlik ve bakım işlemi. Ürünün türüne, özelliklerine ve kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir. Kaplama yok ise ve direkt strafor ile temas halindeyseniz. Bizim önerimiz kirletmemeye ve dokunmamaya özen göstermenizdir. İhtiyaç durumunda Toz fırçası ile yada üfleme sistemi ile temizleye bilirsiniz. (çok sık olmamak şartı ile) Aksi taktirde Straforun yumuşak bir malzeme olması sebebi ile kalıcı izler oluşacaktır. Kaplama var ise o ürün zaten her haliyle bulunduğu ortama göre uygun malzeme ile imal edilmiş olup rahatlıkla nemli bir bez ile silip temizliğini yapa bilirsiniz. Dış mekanlar için üretilmiş 3D straforlar, dış mekana uygun malzemeler ile korumaya alınmış ve yine uygun boya ile boyanmış olduğundan iklim şartlarından uzun süre etkilenmeden kala bilir, hatta yıkana bilir.

Straforun sanat ile buluşması nasıl oldu?

Sanatçılar bir dönem ‘’ strafor heykel ‘’ yapabilmek için birkaç el aleti ile günlerce ‘’ strafor ‘’ üzerinde çalışıyorlardı. Daha sonra iki eksenli ‘’ telli strafor kesim ‘’ makinaları çıktı. Bu makinalar sadece tek yön kesim yapar sonra el ile ‘’ strafor ‘’ belli aralıklarla çevrilerek tekrar tekrar kesimler yapılırdı. Sanatçılar el işçiliği ile bu ürünün detaylı çalışmalarını yapardı. Bu makinalar ‘’ 3d strafor kesim ‘’ çalışmaları için bir devrim niteliğindeydi. ‘’ Telli strafor kesim ‘’ makinaları o kadar geliştiki artık el değmeden ’’ 3d strafor ‘’ istenilen şekilde kesilip çıkarıla biliyordu.  Fakat tek eksik yuva açma yani bir bardağın içini boşaltma, yada bir heykelin kulağının içini boşaltma gibi bir işlemi yapamıyordu.  Ve yıl 2011 otomobil üretici firmalarının kullandıkları robot kol makinalar artık ’’ 3d strafor heykel ‘’ imalatında kullanılmaya başlandı. Blok halindeki içi dolu straforu makinanın çalışma alanına koymak yeterlidir.  3d çizimi yapılmış tasarımı kesime gönderdiğinizde kısa bir süre sonra ‘’ strafor maket ‘’ eksiksiz olarak hazır sayılır ince bir zımparadan sonra direkt kaplama ve boyama işlemine geçe bilirsiniz. Bazı cnc makinaları tezgahına plaka şeklinde konulan malzemenin üstünden oyarak istenilen şekli  malzeme üzerine işleye bilir. Bu çalışma sistemine’’ 3D cnc kesim ‘’ denir ve ‘’ strafor ‘’ sektöründe tercih edilemyen bir sistemdir.

3D strafor kesimi çeşitleri nelerdir?

3D straforda ürün çeşitliliği fazla olması sebebi ile strafora olarak biz ürünleri Strafor maket, Strafor sütun, Strafor dekor, Strafor kalıp ve Diğer ürünler isimleri ile kategorileştirdik.

STRAFOR UYGULAMA KILAVUZU

KADİFE KAPLAMA KARTELASI

Adres Yenibosna Merkez Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No:262 Kat: 1 / 34197 Bahçelievler / İstanbul

Telefon +90 (212) 503 02 16

E-Posta info@strafora.com.tr

Sosyal Medya